Astrálne cestovanie. Deň VI. Čchi-kung

Autor: Martin Majtán | 10.7.2014 o 14:19 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  387x

Dnes v noci som mal opäť krásne lucidné snívanie. Myslím, že už som Vám o ňom písal veľa, tak dnes by som sa radšej chcel vo svojom článku venovať téme čchi-kungu. Čo vlastne toto slovné spojenie znamená? Slovo čchi znamená energia a kung sa prekladá ako práca. Spolu  to znamená práca s energiou. 

Každému z vás určite hovoria niečo pojmy joga, kung-fu alebo tai-chi. Čchi-kung je takisto ako pred chvíľou spomínané pojmy cvičebným systémom pre rozvoj a zdravie tela. Okrem toho sa týmto systémom rozvíja človek aj po duševnej stránke. Cvičí sa séria pohybových a meditatívnych cvičení. Výhodou čchi-kungu je, že nepotrenujete žiadne náradie iba vlastné telo a dá sa cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek. Má päť stupňov. Slovenský lektori Vás môžu naučiť prvé tri stupne. Termíny kurzov môžete nájsť na http://www.zyq.sk/qigong/udalosti .

Najdôležitejším z hlavných cvikov na prvom stupni je takzvaný veľký strom. Cvičí sa minimálne pol hodinu. To je čas zakiaľ prejde všetká krv a energia celým naším telom jeden krát. Pri tomto cviku ide o to aby ste prestali vnímať čas a priestor v ktorom sa nachádzate a mysleli len na to, že ste veľký strom s mohutnými koreňmi siahajúci až do vesmíru. Cvičí sa tak, že nohy máte na šírku ramien a v kolenách pokrčené ako keby ste sedeli na koni. Ruky máte pred sebou pokrčené v lakti a celé svalstvo uvoľnené. Napnuté zostávajú iba šľachy(Nebojte na prvý krát mi to tiež nešlo).  Pokiaľ si to neviete predstaviť tak si zapnite toto video https://www.youtube.com/watch?v=cyHzKBTDHAA a pretočte si ho na 8:35. Alebo si ho pozrite celé, pretože sú tam vysvetlené všetky cviky prvého stupňa. Pokiaľ zvládnete tento cvik tak s ostatnými cvikmi mať problém nebudete. 

Ak by ste sa rozhodli cvičiť čchi-kung, tak  koľko cvičíte čchi-kung, tak toľko by ste mali aj vykonávať inú pohybovú aktivitu. Dokonalou kombináciou je čchi-kung a tai-chi. Pri správnom cvičení Vás vylieči z každej choroby. Okrem toho sa Vám aj zbystrí vnímanie a rozvinú sa vám zmysli. A aby toho nebolo málo, môžete si otvoriť tretie oko, tretie ucho a druhé srdce. Ale to až na vyšších stupňoch čchi-kungu. Pokiaľ by ste mali záujem dozvedieť sa viac o čchi-kungu, tak mi napíšte alebo choďte na kurz vo vašom okolí. Pre dnešok sa s vami lúčim a čítajte blog aj zajtra. :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?