Astrálne cestovanie. Deň VI. Čchi-kung

Autor: Martin Majtán | 10.7.2014 o 14:19 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  400x

Dnes v noci som mal opäť krásne lucidné snívanie. Myslím, že už som Vám o ňom písal veľa, tak dnes by som sa radšej chcel vo svojom článku venovať téme čchi-kungu. Čo vlastne toto slovné spojenie znamená? Slovo čchi znamená energia a kung sa prekladá ako práca. Spolu  to znamená práca s energiou. 

Každému z vás určite hovoria niečo pojmy joga, kung-fu alebo tai-chi. Čchi-kung je takisto ako pred chvíľou spomínané pojmy cvičebným systémom pre rozvoj a zdravie tela. Okrem toho sa týmto systémom rozvíja človek aj po duševnej stránke. Cvičí sa séria pohybových a meditatívnych cvičení. Výhodou čchi-kungu je, že nepotrenujete žiadne náradie iba vlastné telo a dá sa cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek. Má päť stupňov. Slovenský lektori Vás môžu naučiť prvé tri stupne. Termíny kurzov môžete nájsť na http://www.zyq.sk/qigong/udalosti .

Najdôležitejším z hlavných cvikov na prvom stupni je takzvaný veľký strom. Cvičí sa minimálne pol hodinu. To je čas zakiaľ prejde všetká krv a energia celým naším telom jeden krát. Pri tomto cviku ide o to aby ste prestali vnímať čas a priestor v ktorom sa nachádzate a mysleli len na to, že ste veľký strom s mohutnými koreňmi siahajúci až do vesmíru. Cvičí sa tak, že nohy máte na šírku ramien a v kolenách pokrčené ako keby ste sedeli na koni. Ruky máte pred sebou pokrčené v lakti a celé svalstvo uvoľnené. Napnuté zostávajú iba šľachy(Nebojte na prvý krát mi to tiež nešlo).  Pokiaľ si to neviete predstaviť tak si zapnite toto video https://www.youtube.com/watch?v=cyHzKBTDHAA a pretočte si ho na 8:35. Alebo si ho pozrite celé, pretože sú tam vysvetlené všetky cviky prvého stupňa. Pokiaľ zvládnete tento cvik tak s ostatnými cvikmi mať problém nebudete. 

Ak by ste sa rozhodli cvičiť čchi-kung, tak  koľko cvičíte čchi-kung, tak toľko by ste mali aj vykonávať inú pohybovú aktivitu. Dokonalou kombináciou je čchi-kung a tai-chi. Pri správnom cvičení Vás vylieči z každej choroby. Okrem toho sa Vám aj zbystrí vnímanie a rozvinú sa vám zmysli. A aby toho nebolo málo, môžete si otvoriť tretie oko, tretie ucho a druhé srdce. Ale to až na vyšších stupňoch čchi-kungu. Pokiaľ by ste mali záujem dozvedieť sa viac o čchi-kungu, tak mi napíšte alebo choďte na kurz vo vašom okolí. Pre dnešok sa s vami lúčim a čítajte blog aj zajtra. :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?